editorial

Editorial č. 3

Ahoj, lidi,

v listopadu tentokrát probělo nadprůměrné množství akcí, a to, zaplať Jah Rastafari, i mimo Prahu.

Kromě výjezdu Swamp Safari do Smržovky jsem ale tentokrát ze stověžaté matičky paty nevytáhnul, a tak vzpomínám „pouze“ na příjemnou, i když trochu smutnou, atmosféru Lucky Dube Tribute v Humanitas Afrika a poté v Hush baru. Nebo na celkem překvapivě dobrý koncert maďarských Kingston Cruisers v Crossu, na emotivní troják Sto zvířat, studenou Lucernu s běhajícím Gentlemanem a především na nezapomenutelné, pozitivní energií nabité Skatalites, na které jsem původně vůbec nechtěl jít .

Prosinec bude hlavně ve znamení ska. Hned na úvod 2.12. získali Polemicplatinovou desku za prodej DVD LIVE! BTW tour na jeho podporu bude probíhat ještě do 14.12. Sto zvířat naopak ještě vyrazí a na šňůře budou od 15. do 22. 12. Kapela SNOO bude 3.12. na Slamníku natáčet koncert pro Českou televizi. THE TOASTERS a spol. budou hrát 5. 12. na mikulášské párty ve Futuru a NEW YORK SKA-JAZZ ENSEMBLE můžeme vidět dokonce čtyřikrát – ve Zlíně, Bratislavě, Praze a v Brně (viz Kalendář akcí). Na šňůře po celé republice budou i United Flavour – takže i reggae bude . A slovenská Karavana oslaví 10. výročí trvání. Všechno nejlepší do Spišskej!!!

A taky konečně po třech měsících improvizací má Swamp Safari „svůj“ nový rezidenční klub – Žižkovskou tančírnu. Začínáme v pátek 7. 12.

Statistika návštěvnosti Reggae.cz ukazuje po 73 dnech zkušebního provozu více než 5000 přístupů viz . Prostě, děláte mi radost!!! 

Na redakční systém od Koudy stále ještě čekám, ale neztrácím naději čímž se snažím omluvit, že stále ještě nejsou všechny rubriky naplněny. A jako každý měsíc, tak i v prosinci opakuji, že chci na reggae.cz dát prostor všem lidem dobré vůle a rád přivítám jakoukoli pomoc s formou nebo obsahem tohoto webu od jakéhokoli pozitivně naladěného člověka.

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. můžete samozřejmě zanechat v Návštěvní knize, nebo mi můžete napsat na adresu dj.kaya@reggae.cz.

1 Love!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button