editorial

Editorial č. 8

Ahoj, lidi,

sezona open air letních festivalů je definitivně za námi a hudební akce se pozvolna vracejí zpátky do začouzených klubů. Letošní léto bylo zatím na našem území programově (tedy alespoň co se týká reggae a ska) nejsilnější. Díky za to patří především Mighty SoundsRealBeatu a Uprisingu. Ze seznamu akcí lze vyčíst, že i „komerční“ promotéři začínají s touto, marketingově čím dál tím zajímavější, cílovou skupinou pracovat. Výhodou je, že konečně u nás uvidíme hvězdy, které známe akorát tak z cédéček nebo z downloadů, eventuelně ze zahraničních akcí. Nevýhodou, že podobně jako na hip hopové scéně (nebo v Německu) se na akcích začnou objevovat vystajlovaný troubové, pro které je důležité, aby bylo vidět, že jsou in. Otázkou je, co je pro nás lepší?

Dva dny před podzimní rovnodenosti oslavíme 1. narozeniny nové formy Reggae.cz. Za ten, zatím, necelý rok jste si mohli přečíst něco kolem 170 článků, pozvánek, recenzí a novinek a víc než 34 000 vašich přístupů (viz ) je pro nás informací, že to snad neděláme zbytečně….

Možná konečně dostaneme k narozeninám redakční systém, takže by nám práce mohla jít lépe, rychleji a radostněji Obrázek “http://www.bloguje.cz/blox/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby..

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. můžete stále psát do Návštěvní knihy, nebo přímo e-mailem na adresu dj.kaya@reggae.cz.

Redakce Reggae.cz vám přeje úspěšné září!

1 Love!

P.S. …a nezapomeňte si koupit Rock&Pop č. 09/08, na dvojstraně JAMROCK, kterou připravuje Vincent si můžete přečíst…

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button