editorial

Editorial č. 9

Ahoj, lidi,

s koncem roku přichází jedna reggae nebo ska akce za druhou. a jak jsme se na vlastní kůži přesvědčili, fakt se to, ani při nejlepší vůli, nedá všechno stihnout. Všem pořadatelům díky!!!

Vánoční svátky si můžeme užít na regulérním indoor reggae festivalu 17. prosince v Lucerana Music Baru. Turbulence sice asi nepřijede, ale jako náhrada takřka z nadzemských výšin se v Praze spolu s Evertonem Blenderem po třinácti letech opět objeví Frankie Paul.

Rudeboys a rudegirls si asi víc užijou 21. prosince. Na témže místě zahrají mistři ska-jazzu v čele s „vynálezcem“ tohoto sylu Freddy Reiterem a.k.a. Rock Steady Freddiem, tedy NEW YORK SKA-JAZZ ENSEMBLE.

Jestli nevíte, co dát svým nejbližším pod stromeček, tak vstupenky na MIGHTY SOUNDS 2009 jsou již v prodeji!!!

V podstatě jenom náhodou jsme zjistili, že Webankety změnily vlastníka a smazaly celou historii, takže můžeme začít znova, pro svůj nejoblíbenější styl jamajský hudby můžete hlasovat tady.

Hlavně, prosim vás, nezapomeňte, že vánoce jsou svátky klidu a pohody a netřeba se kvůli nim uštvat. Nicméně, některým méně pilným studentům připomínáme, že zkouškový už začalo  

… a kromě toho, rastafariánský vánoce budou až 7. ledna

Reggae.cz vám všem přeje úspěšný prosinec!

Statistika: 450 dnù provozu, 43 750 přístupù, viz .

Vaše vzkazy, připomínky, náměty atd. mùžete samozřejmì psát do Návštěvní knihy, nebo posílat přímo e-mailem na adresu dj.kaya@reggae.cz.

1 Love!

P.S. …a nezapomeňte si koupit Rock&Pop č. 12/08, na dvojstraně JAMROCK, kterou připravuje Vincent si mùžete přečíst rozhovor s první dámou českého ska, zpěvačkou Sto zvířat, Janou Jelínkovou…

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button