komentář

Klid, pohoda, žádný stres, přichází novinka od The Miženko Brothers!

Matúš, Ján a Jakub. To jsou jména tří bratrů, kteří stojí za projektem The Miženko Brothers. Dva z nich působí i ve známé slovenské formaci Smola a Hrušky. Na jejich kontě září čtyři autorské skladby, které jsou rozmanité zejména stylem hudby. Zaznívá v nich rap, punk či ska. V tvorbě bratři prezentují svůj pohled na svět a různé situace inspirované životem.

Po předchozích úspěšných písních Je čas na zmenu, Murena, Ľudia a Moja vec, kde spolupracovali i s raperem Bomsem, aktuálně představují svůj pátý počin, který se jmenuje TMB.

Touto skladbou sme sa chceli ľuďom pripomenúť a ukázať, že sme stále tu a máme im čo ponúknuť. Nápad vznikol u Jahna doma a následne sme ho spolu dokončovali v domácom popradskom štúdiu Tatraground Records pod vedením šikovného DJ-a a producenta Kečeho. Gitaru nahral Martin Pižem, ktorý začal hrať u nás v Hruškách. Zároveň ide o prvý song, v ktorom má i náš najmladší člen Jakub sólový vstup,” vysvětluje Matúš Miženko.

Klid, pohoda, žádný stres… není jen textem z refrénu další letní skladby, jak každého jistě při jejích chytlavých tanečních rytmech napadne. Cílem je seznámit posluchače se životní filozofií bratrů Miženkových, kteří prostřednictvím své nové skladby a videoklipu prezentují dobrou náladu a vychutnávání si života. Občas je třeba i zpomalit a nebrat věci až tak vážně:

Našou novinkou sme v prvom rade spravili radosť sami sebe. Je o troch švárnych junákoch z Popradu a prináša aj zaujímavý klip spod Tatier. Na pesničke i videoklipe sme si samozrejme dali záležať, lebo je o nás a nesie naše priezvisko, ktorému chceme robiť vo svete čo najlepšiu reklamu,” konstatuje Ján Miženko.

Bratry už odmalička spojuje hudba, která jim umožňuje vyjádřit své pocity, myšlenky a postoje. Ve skladbě TMB tak přibližují své bratrské vztahy, soudržnost a vzájemnou podporu. Nechybí jim však ani dávka humoru a nadhledu.

Auta, kožichy, motocross, letadlo… – videoklip je natočen ve velkém stylu, ale zároveň  také prezentuje rodiště kluků. Je to jedna velká jízda s kulisou Vysokých Tater.

Na vzniku klipu sa podieľali šikovní chalani z Lexis Production. Kameru a strih mali na starosti Majo Puzder a Martin Krolák. Nápad na klip vznikol v ich hlavách keď zistili, čo všetko sme im schopní s naším dlhoročným partnerom Good Vibes pozháňať do záberov.“

Natáčení videoklipu probíhalo v Popradu a v okolí Velké Lomnice, na letišti Mlynica, či na dráze Motocross club Poprad-Tatry u Matejovec.

Hangár, lietadlo a Mercedes nám poskytli chlapi z Ľubík AirPort Mlynica, pristávaciu dráhu s krásnym výhľadom na Tatry zas Tatramat. Chevrolet Camaro sme zohnali od nášho uja Jančiho Vojčíka a Jeep nám zapožičal bubeník z kapely Smola a Hrušky Pišta Ondáš. Babety poskytli Martin Deško a Ladislav Gánovský, ktorý sa podobným prerábkam venuje pod značkou Babča Design Garage. Catering a fajnový obedík nám prichystali firmy Lunys a Fajn Express Food Poprad,” vzpomíná Ján Miženko a dodává:

Týmto všetkým by sme chceli poďakovať za možnosť natočiť klip, na ktorom sme si dali doposiaľ záležať asi najviac. Ľudí, ktorým by sme tu mohli ďakovať je samozrejme viac, ale to by už bolo na dlhšie čítaníčko. Určite ich však nájdete pod popisom videa na YouTube hneď po tom, čo tam zanecháte odber a like.”

Více informáci o The Miženko Brothers najdete na jejich facebooku, instagramu a youtubu.


 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button