komentář

Medial Banana jsou Nedotknuteľní

Slovenské reggae dosáhlo dnešním dnem svého dalšího významného milníku. Po více než čtyřech letech si do své diskografie zapisuje kapela Medial Banana své třetí řadové album s názvem Nedotknutelní. Nejvýraznější slovenští představitelé žánrů reggae a dancehall vydávají svůj nový, dlouho ohlašovaný a ještě déle očekávaný počin pod hlavičkou dvorního vydavatelství Reggae Callin‘ Records v distribuci Warner Music. Album je ode dneška (pátek 15. 5. 2020) dostupné na všech streamovacích službách jako Spotify, Deezer, Tidal či Apple music a sběratelé se už za pár dní dočkají  také CDs a vinylů!

 ALBUM SI POSLECHNĚTE ZDE:

STREAM: Medial Banana – Nedotknutelní (2020): https://wmcz.lnk.to/MBNedotknutelni
Spotify: Medial Banana – Nedotknutelní (2020): https://sptfy.com/4Xmx

Nové album Medial Banana vznikalo převážně v domovském studiu Wellders v Bratislavě a obsahuje třináct autorských skladeb, o jejichž mix se postaral Jaro Žigo Jr., a o master američan Chris Graham. Pestrost žánrových přesahů jednotlivých členů se i tentokrát projevuje v mimořádné různorodosti materiálu, avšak s charakteristickým ‚banánovským‘ zvukem. Najdeme zde vedle sebe rub-a-dub hymnu Rudebwoy, energický drum’n’bass One Love s anglickým MC Jimmy Dangerem, uvolněný letní hit Slnečné brýle, či recesistické roots reggae Detektiv vyčmuchal. Silný ohlas zaznamenává hlavně singl Staré časy, který je výsledkem spolupráce se spřátelenou kapelou Polemic, či taneční hit Môžem všetko. Na potenciální úspěch v mainstreamových vodách má našlápnuto i titulní zamilovaná píseň Nedotknuteľní s chytlavým refrénem a štiplavými slokami. Vydání alba provází i ulítlý video klip z chráněné dílny Nefkus na skladbu Život ide ďalej, která sice neplánovaně, ale poměrně trefně vystihuje aktuální dobu koronovou.

KLIP VYŠEL DNES V 10:00 HODIN:

MEDIAL BANANA – ŽIVOT IDE ĎALEJ

Kluky z Medial Banana zasáhla pandemie během společného tour s Polemicem, které se aktuálně přesouvá na říjen. Nejbližší živý koncert banánů můžete vidět z pohodlí a bezpečí vašich domovů, přesně na Den dětí, 1. června od 20:00 hodin na kapelním YouTube a Facebooku, během speciálního live stream koncertu k novému albu. Vaše oblíbené hudebníky můžete nyní podpořit zejména koupí jejich hudby (CDs, vinylů), merche nebo i koupí symbolického vstupného.

Stay home, stay safe & listen to reggae music!

 

Medial Banana – NEDOTKNUTEĽNÍ (Reggae Callin’ Records, 2020)
TRACKLIST:
 1. Život ide ďalej
 2. Slnečné brýle
 3. Staré časy ft. Polemic
 4. Rudebwoy
 5. 5,5 milión
 6. We got the vibe ft. Ormay
 7. Keď padá dážd
 8. One love ft. Jimmy Danger
 9. Nedotknuteľní
 10. Môžem všetko
 11. Dekáda v hre
 12. Ten vibe
 13. Detektív vyčmuchal

Objednávky alba: https://bit.ly/mb-nedotknutelni-presale

Každé CD zakoupené v předprodeji bude podepsané.
Každé CD obsahuje samolepku a download kód.


Hudbu a merch Medial Banana najdeš na:
https://shop.rukahore.sk/medialbanana

FB: https://www.facebook.com/MedialBanana
IG: https://www.instagram.com/medial_banana/
WEB: http://medialbanana.com

Label Reggae Callin‘ Records:
FB: https://www.facebook.com/ReggaeCallin
IG: https://www.instagram.com/reggae_callin
YT: https://www.youtube.com/ReggaeCallin

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button