CZ/SKNovinky

Nový pražský label VIBE UNITY RECORDS vydává první desku

V půlce prosince, konkrétně v neděli 18. 12. 2022, se odehraje v Klubu 007 Strahov křest první desky vydané nováčky na české vinylové scéně Vibe Unity Records. Tento nově vzniknuvší label vychází z několikaleté spolupráce dvou pražských DJs, kteří jsou na undergroundové scéně známí právě pod názvem Vibe Unity.
“Naší ambicí je vydávat na vinylových deskách tvorbu českých, případně i zahraničních kapel, jejichž muzika má potenciál, je blízká našemu vkusu a na vinylu třeba ještě nic nemají.” popisuje záměr labelu jeho člen Matěj Beneš, alias Ctibor Příbor (Priestly Meadows, Adventures). “Začali jsme spolu hrát před více jak třemi lety a v poslední době nás hodně lákala myšlenka oživit českou vinylovou scénu, především v žánrech jako reggae a ska.” doplňuje Marek Pertlíček, alias DJ Marco. Se založením labelu se k těmto dvěma DJs přidává ještě Filip Kaňkovský, alias Kaňour, Papa Kani (Green Småtroll). Právě dvě výše uvedené kapely, Green Småtroll a Priestly Meadows, se objeví na vydávané desce.

Tato tříčlenná skupina chce svůj projekt nastartovat crowdfundingovou kampaní, kterou založila na portálu Donio. Zde mohou lidé projekt finančně podpořit a vybrat si od Vibe Unity některou z odměn. Vyvrcholením této kampaně bude zmíněný koncert, na kterém vystoupí obě kapely, které společně desku pokřtí. Program doplní DJs Vibe Unity.

 

Facebook:
https://www.facebook.com/vibeunity
Instagram:
https://www.instagram.com/vibe.unity
Crowdfundigová kampaň:
https://www.donio.cz/novy-label-na-ceske-vinylove-scene-vibe-unity-records
fb událost:
https://www.facebook.com/events/648781873399230

 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button