CZ/SKNovinky

Reggae klub Radia 1 slaví 31. narozeniny

Je to tak, Reggae klub se vysílá už 31 let. Poprvé zazněl v éteru o půlnoci z pátka na sobotu 9. března 1991. Strýček Míša sice projekt po třech letech opustil, aby se pak věnoval vysílání v pondělí večer. DJ Kaya ale vytrval 😉 Po prvních dvaceti jedna letech, kdy se Reggae klub Radia 1 vysílal každý pátek, se posledních 10 let vysílá 1x za 14 dní, zato však ve dvojnásobné stopáži. Vždy v sudý kalendářní týden v pátek od 22:00 do půlnoci.

Kaya by určitě našel nesmírné množství historek z vysílání, ale dle jeho vlastních slov, raději kouká do budoucnosti.

V Reggae klubu můžete poslouchat nejnovější riddimy i klasické hity, informace o zajímavých koncertech, parties, festivalech, křtech desek atd., a to především ve stylech roots reggae, dancehall, nu roots, soca, rocksteady, ska, dub, dub poetry a tak podobně.

Do programu Reggae klubu, mimo jiné, tradičně patří Pozitivně-vibrační kulturní servis, což jsou informace o nadcházejících událostech nejen v Praze, v Plzni, Liberci a Českých Budějovicích, připravované ve spolupráci s portálem Reggae.cz. Dále pak Reggae university, blok programu, který se věnuje historii jamajské hudby, jejímu vývoji, autorům, producentům, interpretům a souvislostem. Rozhovory se zajímavými hosty. A kromě „klasického“ rozhlasového vysílání se občas můžete těšit na živé sety, mixované selectory přímo ve studiu, nebo i živá vystoupení zpěváků, singjays a DJs tamtéž.

Dnes večer uslyšíte v Reggae klubu s pořadovým číslem 1351 žhavé novinky od spolupracujícího německého hudebního časopisu Riddim. Rozhovor s dvojicí tanečníků Terkou a Robinem. Taneční kreace ve studiu sice neuvidíte, ale Robin, jako specialista na hudební styly ska, rocksteady, skinhead reggae, reggae a nothern soul, nám živě zahraje svůj ukázkový čistě vinylový DJ set… prostě, máte se na co těšit  😉

fb událost: https://www.facebook.com/events/243320037936688

 

Logo Reggae klubu by Strejda Venca

 

Reggae klub je nejstarším pořadem Radia 1 (vysílá se od 9. 3. 1991). Zároveň je i nejstarším pořadem na všech soukromých rozhlasových stanicích v Česku i na Slovensku. Je i nejstarším evropským reggae pořadem, který se po celou dobu své existence vysílá na jedné rozhlasové stanici. Déle než DJ Kaya vysílá reggae v Evropě pouze Sir David Rodigan ve Velké Británii.


Reggae klub můžete poslouchat ON AIR v Praze na 91,9 FM, v Plzni na 97,5 FM, v Liberci na 98,7 FM a v Českých Budějovicích na 100,2 FM.

ON LINE třeba zde: https://listen.play.cz/player?shortcut=radio1

Také si můžete stáhnout z Google Play nebo AppStore aplikaci do vašich mobilů.

V Praze a jihovýchodně od Prahy Radio 1 naladíte i v síti DAB+ a někde je k poslechu i v kabelovce O2 TV.


Záznamy starších vysílání Reggae klubu Radia 1 si můžete poslechnout na Mixcloudu:

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button