Pozvánka

Dub FX konečně vystoupí v Praze a v Brně!

Své zatím poslední album ROOTS a zbrusu novou show vyrazí australský hudebník a performer Dub FX konečně předvést na několikrát odloženém turné Rising Up Tour 2022, během něhož se zastaví také v České republice. Své fanoušky potěší hned dvěma koncerty. První se uskuteční v pražské Lucerně, druhý bude hostit brněnská Fléda.


Praha: Lucerna – velký sál, čtvrtek 7. 4. 2022

Brno: Fléda, pátek 8. 4. 2022


“Mým plánem nebylo získat slávu, jen cestovat a získat inspiraci,” říká o sobě pětatřicetiletý hudebník, “rád míchám všechny žánry – jazz, reggae, hip hop, sambu, drum and bass, dubstep, prostě jak to v ten moment cítím, a to je ta krása toho, co dělám.” Dub FX se v roce 2006 vydal do Evropy s jednoduchým plánem – chtěl bydlet v dodávce, procestovat svět a vystupovat na ulici. Nyní má na svém kontě již přes sto tisíc prodaných desek.

Dub FX očaroval fanoušky po celém světě svou one-man show, v rámci níž si vystačí jen se svými ústy a několika elektronickými krabičkami. Mnozí ho označují za ztělesnění hudební nezávislosti. “Hodně dávno jsem se rozhodl, že chci, aby si mě lidé pamatovali jako někoho, kdo světu dává nějaké hodnoty, a já to mohu udělat tak, že je inspiruji svými texty, i když se to nemusí zdát příliš populární,” vysvětluje Dub FX, vlastním jménem Benjamin Stanford.

Spolu s Benjaminem na obou českých koncertech vystoupí i jeho dlouholetý parťák, saxofonista Mr. Woodnote.


PRAHA:

fb událost: https://www.facebook.com/events/758486451251513

předprodej: 627 Kč goout.net/cs/listky/dub-fx/vyff

BRNO:

fb událost: https://www.facebook.com/events/640349050673725

předprodej: 522 Kč https://goout.net/cs/dub-fx/szejtjs/


z našeho archivu: Dub FX právě vydal album ROOTS s komixovou knihou


DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button