TVŮJ PRŮVODCE SVĚTEM REGGAE A SKA OD ROKU 2000

GREEN SMÅTROLL slaví 20 LET

PÁTEK 6. 5. 2022, PRAHA - KLUB 007 STRAHOV, START: 19:00 HODIN

Kapela s nezaměnitelným zvukem, láskou ke ska jazzu, rocksteady či skinhead reggae oslaví v pátek 6. 5. 2022 v pražském klubu 007 své dvacáté narozeniny!

Kolem roku 2000 můžeme na české ska scéně sledovat fenomén vzniku spousty nových skupin. Z legrace jsme říkali, že každá vesnice má svoji ska kapelu. Zajímavé na tom je i to, že takřka každá z kapel si již od začátku vytyčila svůj směr, a tak jsme svého času měli možnost slyšet na naší scéně snad všechny druhy původně jamajské hudby a jejich odnoží. Některé kapely časem zanikly nebo se přeorientovaly na jiné hudební směry. Pravdou je, že i trendy návštěvnický boom, který v roce 2005 odstartoval festival Mighty Sounds, časem opadl, a tak na scéně zbyli jen ti, pro které nebylo ska jen módní vlnou, ale hlavně životním stylem. Do této kategorie spadají i Green Småtroll, skupina založená tehdy studentem, dnes známým hercem, Filipem Kaňkovským, kterému kamarádi důvěrně přezdívají Kaňour. Green Småtroll (hezky česky tedy Zelený skřítek) se věnuje poučené, místy můžeme říci i dobové, interpretaci jamajské hudby a jejím fúzím vycházejícím ze zvuku 60. let 20. století.

Green Småtroll mají na kontě tři alba, za poslední z nich získali i žánrovou cenu Anděl v kategorii Ska & Reggae, kterýmžto dvěma proudům se poctivě věnují. Se svojí hudbou se představili na bezpočtu tuzemských klubových i festivalových koncertů. Vystupovali ve Francii, Belgii, Německu, Polsku a samozřejmě se těší oblibě i na Slovensku. V Praze měli možnost vystupovat s mnoha světovými hvězdami těchto žánrů. New York Ska Jazz Ensemble, Bybylon Circus, Yellow Umbrella, Mr T-bone. Členové kapely si velice váží spolupráce s jedním z původních „otců zakladatelů“ této hudby, Royem Ellisem a.k.a. Mr. Symaripem, kterému dělali doprovodnou kapelu.

Na pátečním výročním koncertě jako support vystoupí nadějná reggae kapela Priestly Meadows a po koncertech se můžete těšit na afterparty Dje Maykla. Chystá se i velké hudební překvapení a kapela představí nový merchandise.

Sejdeme se v pátek 6. 5. 2022 na strahovské Sedmičce. Přijďte všichni, mejdan bude!


Vstupné: 200 Kč

předprodej: https://goout.net/cs/green-smatroll/szajews/


fb událost: https://www.facebook.com/events/496699125054326/

fb profil: https://www.facebook.com/GreenSmatroll/

bandzone profil: https://bandzone.cz/greensmatroll


 

Mohlo by tě zajímat
Komentáře
Loading...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací

X
X