Pozvánka

KONOPEX 2023 🌱 Festival a oslava konopí

🔔 KONOPEX opět otevře dveře do světa konopí. 🔔
Šestý ročník konopného festivalu proběhne 21.–23. dubna v komplexu Trojhalí Karolina v centru Ostravy a představí rostlinu konopí v mnoha oblastech svého univerzálního využití.
🟢 PÁTEK / 21. 4. 2023 (13.00–20.00 h)
🟢 SOBOTA / 22. 4. 2023 (11.00–20.00 h)
🟢 NEDĚLE / 23. 4. 2023 (11.00–16.20 h)
Všemi směry diskutovaná rostlina je svými vlastnostmi zajímavá pro všechny generace. Předposlední dubnový víkend se do Ostravy sjede nejen odborná veřejnost, ale i pěstitelé, výrobci, nadšenci nebo také pacienti. Právě senioři a nemocní patří mezi ty, kteří často nachází v konopí úlevu a pomoc. Starší 65 let, ZTP a ZTP/P (s doprovodem) mají na akci tradičně vstup zdarma, stejně jako děti v doprovodu dospělých – událost je vhodná i pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou také milovníci gastro specialit, protože z konopných surovin lze připravit delikátní zázraky, což potvrzuje populární sýr KONOPÁČ nebo konopná zmrzlina ze šumavské řemeslné farmy s příznačným názvem Dobré Konopí.
🌱 Od superpotraviny, přes lék po konopný beton nebo plast.
Přijďte se dozvědět více o možnostech zpracování a využití této univerzální rostliny. Konopí je možné použít jako léčebný prostředek v humánní i veterinární medicíně, prospěšnou součást krmiv, potravin, doplňků stravy nebo kosmetických a dermatologických produktů. Svými vlastnostmi vyniká také v textilním průmyslu, stavebnictví (konopný beton) a konopí je vhodné i na výrobu dalších materiálů využitelných v průmyslových odvětvích i běžném životě, jako např. lana, provazy, izolace, těsnění, palivové pelety, barvy, laky, lazury, maziva, pohonné hmoty nebo třeba pěstební rohože či kompostovatelné plasty.
🌱 Semínka i legální sazenice konopí
Budou připraveny expozice věnované konopí a souvisejícímu sortimentu. Semena a sazenice konopí s obsahem CBD, pěstitelské indoor či outdoor vybavení, ale také vystavovatelé zaměření na kosmetiku, potraviny nebo testování či zpracování nejen konopí, ale i dalších léčivých bylin. Využijte možnost osobního setkání s výrobci a svěřte své dotazy povolaným.
Na své si přijdou i fandové solvent nebo solventless extrakce, vaporizace a nejrůznějších kuřáckých potřeb. Od prémiových papírků, smart filtrů až po propracované a ručně vyráběně rigy a další potřebné i doplňkové příslušenství pro dabbing. Bonga už dávno nejsou jen akrylové cetky, umělecká díla na stánku Smoke Time nebo Glass Art Gallery Vás uchvátí.
🌱 Přednášky, konzultace s odborníky a letos i afterparty
Dozvíte se spoustu zajímavých informací a novinek o zpracování a využití konopí v samoléčbě i lékařské praxi, potravinách, doplňcích stravy, stavebnictví, průmyslu či veteriny.
Můžete se těšit na doprovodný program zahrnující odbornou konferenci a přednášky, besedy či konopnou burzu. Jednu z přednášek bude mít také průkopník mezi českými lékaři, MUDr. Radovan Hřib, vedoucí Centra pro léčbu bolesti ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, který se podělí o dosažené úspěchy a pokroky v oblasti léčby konopím v klinické praxi. Účast potvrdila i organizace KOPAC (pacientský spolek pro léčbu konopím), jejíž odborníci budou na stánku k dispozici zodpovědět vaše dotazy a konzultovat možnosti. Pomáhá Vám konopí a nevíte, jak ho dostat na lékařský předpis? Zeptejte se Vašeho průvodce konopnou léčbou – nebude totiž chybět ani Magazín KONOPÍ a informacemi nabitá redakce, která se zaměřuje nejen na terapeutické vlastnosti této rostliny.
V neposlední řadě budou připraveny také workshopy, soutěže a letos i afterparty, kde můžete pokračovat v debatách s vystavovateli, odborníky v oboru nebo zapálenými nadšenci. Afterparty je plánovaná na páteční i sobotní večer v klubu Marley. Vystoupí například oblíbený český reggae zpěvák MessenJah nebo hip-hopová undergroundová legenda – rapper Afu-Ra.
🌱 Legalizace a regulovaný trh, nové asociace, spolky a legislativa
Okolo konopí je poslední rok v Česku pěkně rušno. Obliba konopných produktů se napříč veřejností zvyšuje. Trh roste ve všech odvětvích a s loňskou pozitivní změnou české legislativy a zvýšením limitu THC na 1 % přibylo pěstitelů, zpracovatelů, prodejců i zákazníků. Na zahrádkách a záhonech se tak mohou zelenat účinné a legální rostliny konopí s vysokým obsahem CBD. Určitě také není třeba připomínat nedávno rozběhnutý proces směrem k legalizaci a regulovanému trhu s konopím, který zahrnuje licencované prodejny, samopěstování nebo formu tzv. konopných společenských klubů.
Na návrhu zákona momentálně intenzivně pracuje expertní skupina v čele s národním protidrogovým koordinátorem Mgr. Jindřichem Vobořilem. Připravovaná legalizace bude bude dalším velkým tématem přednáškové části festivalu Konopex.
📣 Předprodej vstupenek
🎫 Základní vstupné:
◾️ 200 Kč – jednodenní
◾️ 300 Kč – třídenní
🎫 Zvýhodněné vstupné v předprodeji:
◾️ 600 Kč – 3+1 zdarma, jednodenní
◾️ 900 Kč – 3+1 zdarma, třídenní

 

🐶🐷🐵 Domácím mazlíčkům je vstup do budovy bohužel zakázán (leda propašovat😄🤫).
ℹ️ Vstupenky bude možné zakoupit i na místě konání (platba hotově i kartou).
👉 https://konopex.cz/vstupenky/
Těšíme se!

KONOPEX tým 🌱


P.S. a vy se těšte na soutěž o volné vstupy. Již brzy na Reggae.cz  😉

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button