Pozvánka

Right News Music Garden 2020 bude!

Reggae open air festival Right News Music Garden​ se letos koná již jedenáctým rokem, a sice ​8. srpna 2020 v Louňovicích pod Blaníkem​, a má podtitul „DIY Edition“, vše bez velkých nákladů, pouze komunitně tak, jak si to dokážeme udělat sami. Letos totiž půjde hlavně o setkání lidí, přátel a kamarádů, kteří se kolikrát třeba celý rok nevidí a potkají se až zas v Louňovicích. Toho si nesmírně vážíme a právě kvůli tomu jsme letošní ročník nakonec uspořádali – po jistém váhání (protože na přípravy nebylo dost času). Takže to zase bude – i když to málem nebylo!! Již tradičně nás přivítá zahrada renesančního zámku, Louňovice č. p. 1. Předešlých pět ročníků zahrnovalo páteční ​DUB​ový večer, jenže letos vše proběhne v ​light​verzi, a tak bude jen sobota. Náš „family“ festival se proto uskuteční opravdu v kruhu rodinném… Pod střechou stanu Zubřík, který každoročně zapůjčuje ​Rastafari Radio​, a ​​také pod lachtovím stanu ​PURE ENERGY SOUND SYSTEMU​.

Program:

Line-up vlastně tenhle rok žádný není. V Zubříku zahraje ​EXT band​ – protože to jsme zkrátka my, kdo festival pořádáme – a podpoří nás Sista ​Asheema​ a kytarista ​Luke ​z Rising Spirits​. Zvučit bude kamarád Sevak a sound pro kapely obstará SASAN SOUNDSYSTEM, který postavili kamarádi z Krhanic, kteří nám jako dobrovolníci pomáhali při zrození festivalu, to když se ještě konal v Týnci nad Sázavou. Na velké PESS stagi roztočí vinyly ​Dasha Fyah​, ​Jakub Johánek & Dj Teamatique in dub​, Dj Oneheartman ​a​ Ras Ikel ​s​ Lioness Ivou​, takže stálice, které nikdy nezklamou. Moc se na ně těšíme! Produkce začne letos hned dopoledne, abychom to všechno v jednom dni stihli, tak si přijeďte zabrat místo na stan třeba už v pátek, určitě nebudete sami!

Doprovodný program:

Na místě bude lokální ​čajovna „Pod moruší“​, která má základnu v Benešově. Nebude chybět ani ​kavárna „U Rastyho“​ s ​infostánkem Right News​. A stejně jako vloni budete moci podpořit festival zakoupením ​originální čajové keramiky Tomáše Jambora​, autorských ​tisků a plakátů od Koudelky​, ​BIO konopných a propolisových mastí ​atp. Již tradičně na nádvoří vypukne ​„Roztančený bazárek“ ​doplněný ​vtipnou módnípřehlídkou​. Výtěžek z přehlídky poputuje na podporu festivalu. Novinkou jsou ​tvořivé dílny pro děti​ pod vedením Verunky z Benešova, která v tamním mateřském centru Hvězdička vede dětské kroužky. Dílny budou probíhat v sobotu takřka po celý den v čajovně/kavárně; Verunka obstará program, materiály a prima nápady, dětem se intenzivně věnuje, ale dozor nezajišťuje, takže ten zůstane na rodičích.

BUCHTOVÝ a KOLÁČOVÝ crowdfunding:

Tato forma podpory se navýsost osvědčila, takže i letos můžete napéct doma buchty, štrúdly a koláče a přivézt je do kavárny „U Rastyho“. Výtěžek z jejich férového prodeje bude použit na podporu festivalu. Nechceme se obohatit, ale nechceme na festivalu prodělat, a tohle je cesta – cesta komunitního financování „out of babylon“.

Parkování a kemp:

Parkování je zdarma před zámkem nebo jinde v obci. Kempování je zdarma u koupaliště. Koupaliště​ – přírodní a krásně čisté, napájené řekou Blanicí – je vzdálené asi 5 minut chůze od zahrady zámku; povedou k němu šipky/fáborky. Louňovice opravdu leží přímo pod Blaníkem – ideální program na dopolední výlet. Celý areál je bezbariérový.

Vstupné: ​280,- korun na místě

ODKAZY:

http://rightnews.cz/
https://www.facebook.com/events/278238443296292/
http://www.risingspirits.cz/
https://bandzone.cz/ext
https://cs-cz.facebook.com/DJ-Dasha-Fyah-106393019442541

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button