Video

The Miženko Brothers – VOĽNO 2021

Podtatranská reggae novinka od The Miženko Brothers

The Miženko Brothers pokračují na letní vlně a po roce opět vydávají nový singl. A jak své Volno trávíte Vy?

Před rokem měli fanoušci The Miženko Brothers možnost si vychutnat videoklip ke skladbě TMB, kde bratři stylově prezentovali sami sebe a svůj domov. Jinak tomu není ani v novince s videoklipem, kde se Matúš, Jan a Jakub opět inspirovali svým životem. Jak nový singl vznikal, a zda vůbec nějaké to volno v kapele mají, nám přiblížil Ján Miženko:
„Tyto zvláštní časy trávíme většinou pracovně. Odzkoušeli jsme si širokou škálu profesí od nočních směn v zeleninovém skladu až po stavění střech. I když to bylo někdy těžké, vždy jsme si dokázali najít čas na hudbu. Co se týče této písně, inspirace přišla v pátek po práci, když jsem si ve zkušebně na kytaře zahrál její první sloku a refrén. Matúš řekl, že to zní dobře, tak jsme společně dokončili text a nahráli první demo. “
Skladbu oživila spolupráce s dalšími hudebníky. Jelikož pandemická situace neumožňovala osobní setkání, nahrávání skladby probíhalo samostatně v domácích studiích. Basu nahrál Tomáš Durkáč, známý z kapel Helenine oči, Akustika, Kopa a organizátor Jam session v Prešově. O bicí se postaral Martin Pisko, člen kapel The Priinks, Ybliss, Crea Cage, Freetimers a hostující bubeník ve Smola a Hrušky. Klávesy měl na starosti talentovaný hudebník a klavírista Peter Pavličko. O finální verzi písně se postaral DJ a producent Keče v popradském Tatraground studio.
„Písnička a videoklip zachycují jednu z mnoha možností, jak si podle nás nejlépe užít den volna. I když ho v dnešní době mají někteří víc než dost, myslíme si, že je to jedno z pozitivních témat, které si zasloužilo být zhudebněno,“ popisuje ústřední téma skladby Ján Miženko a dodává: „Každý z nás si dělá svůj den takový, jaký chce. Život nám přináší různé situace a záleží jen na nás, jak se s nimi poprat. My se snažíme užít si každý den nejvíce, jak jen umíme, protože čas je věc, která se nedá vrátit zpět. Proto si ke každé písničce rádi uděláme i videoklip, který pro nás znamená něco jako časovou schránku.“
Videoklip, jak je již u bratrů zvykem, se natáčel v okolí města Poprad. O vizuální stránku se postaral Pavel Varga, který stojí za kamerou a střihem i při videoklipech kapely Smola a Hrušky. Atmosféru dotvořily přátelé bratrů Miženkovců. Občerstvení během natáčení poskytla firma Lunys s.r.o.
„Tímto způsobem bychom chtěli poděkovat všem šikovným lidem, kteří pomohli zrealizovat tuto písničku a videoklip. Naši kamarádi odvedli vynikající herecké výkony, „děkuje Jan Miženko a k otázce do budoucna dodává:“ Naše plány jsou jasné. Tvořit dobrou hudbu a videoklipy i nadále a propracovat se tak k vytouženému albu TMB. Časově to nechceme konkretizovat, protože sami nevíme, kdy to bude. Momentálně pracujeme na další písničce s videoklipem, které se fanoušci dočkají již koncem tohoto roku. Užíváme si také čas strávený na pódiích, i když to zatím není to, co kdysi. Naším útočištěm proti špatné náladě je hudba. Zkuste to i Vy. „

Pro více informací klikejte na oficiální stránky The Miženko Brothers: Facebook, Instagram a Youtube. Hudební tvorba kapely je dostupná i na Apple Music, SpotifyDeezer.

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button