editorial

Editorial č. 2

Ahoj, lidi,

Reggae.cz má za sebou prvních 40 dní zkušebního provozu. Na redakčním systému se už snad pracuje (teda Kouda to aspoň tvrdil). Jeho zprovozněním (teda toho systému, nikoli Koudy ) se mají stránky více zpřehlednit a taky kolegyně redaktorky a kolegové redaktoři budou moci své výtvory zveřejňovat sami, a tedy rychleji.

Vypadá to, že Vás tento portál alespoň trochu zaujal, o čemž svědčí více než 2300 návštěv a ne zas tak špatná pozice na . Určitě jste si všimli, že ne všechny rubriky jsou naplněny. Tady, především u „profi kontaktů“, čekáme na redakční systém, aby se jednalo o přehlednou a přitom jednoduše editovatelnou prezentaci. Zatím, a to myslím není vůbec špatný , můžete používat pravděpodobně nejúplnější rozcestník na webové stránky všech českých a slovenských kapel a sound systémů, které se zaštiťují škatulkami reggae, ska, dancehall apod. Snažíme se být co nejaktuálněší, ale nejsme vševědoucí, takže pokud zjistíte, že v seznamu někdo chybí, neváhejte mi napsat na adresu dj.kaya@reggae.cz.

Odkazy na portály nebo festivaly se zaměřují pouze na zajímavé „vzorky“ a měly by Vás navést k vlastní aktivitě, tedy používání vlastní hlavy a oblíbeného vyhledávače .

Hraní, práce a škola mi nedovolují se webu věnovat tak často jak bych chtěl. O to více si vážím spolupráce Werii (zatím pouze jedna, ale o to zdařilejší recenze na Sto zvířat – doufám, že časem jich bude víc ) a Ivana Valenty, který nás pravidelně zásobuje čerstvými reggae žebříčky.

Znovu opakuji, že chci na reggae.cz dát prostor všem lidem dobré vůle a rád přivítám jakoukoli pomoc s formou nebo obsahem tohoto webu od jakéhokoli pozitivně naladěného člověka.

Díky za váš čas a za vaši podporu reggae.cz. Nuff Respect!!!

1 Love!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button