profil

NEVEREŠ

 

COCOMAN + MESSENJAH + DR. KARY

 

 

Tomu nevereš!

Z hlubin undergroudu české reggae scény vystoupily tři výrazné osobnosti, aby společně posouvaly hranice žánrů a bořily pódia. Přinášejí unikátní mix taneční hudby s moderními karibskými vlivy, mocnou pódiovou energii a nadhled v textech. Divoký koktejl vlivů s jasným názorem přesvědčil už desítky tisíc lidí. V roce 2022 se vracejí na nové úrovni!

 

Co jsou zač?

Nevereš jsou tři zásadní postavy, které formovali žánr reggae a dancehall music v Česku – Cocoman, MessenJah a Dr.Kary. Každý z nich má za sebou více než patnáct let zkušeností a k tisícovce koncertů. Každý je svébytná osobnost s vlastním příběhem a specifckým hlasem. Za dlouhé roky koncertování “stále na tour” si zvládli vybudovat věrnou fanouškovskou základnu a jejich nejznámější písně zasáhly daleko za hranice reggae scény v Česku.

 

 

Cocoman

Producent, zpěvák, textař, držitel dvou cen Anděl a základní kámen projektu – to je Cocoman. Má na kontě více než deset alb, přes 1000 koncertů u nás i v zahraničí. Je známý pro svoje energické shows a české texty. A také pro jeho hudební studio, se kterým v posledních deseti letech zásadně proměnil českou reggae scénu, ať už jako producent nebo jako zpěvák.

 

MessenJah

Zpěvák, textař a nepřehlédnutelná osobnost reggae v ČR. Vydal dvě sólové dlouhohrající desky, odehrál více než 800 koncertů a je autorem mnoha úspěšných singlů. Je oblíbený pro texty s názorem, specifický humor a zpěvné melodie. Natočil nejvíce videoklipů na české reggae scéně.

 

Dr. Kary

Z kořenů soundsystémové kultury konce devadesátých let vyrostl Dr. Kary v klasika českého raggamuffinu. Jeho jedinečný hlas je možné slyšet na deskách mnoha úspěšných interpretů. (Indy a Wich, Sto Zvířat, Nana Zorin, Dog Eat Dog, Fast Food Orchestra, Polemic, Medial Banana,…) Po více než dvaceti letech u mikrofonu má za sebou přes 1300 koncertů, mezinárodní zkušenosti a davy fanoušků mnoha generací. Hlas jako zvon!

 

Jak se sešli?

Projekt Nevereš vznikl v roce 2016, kdy vyšla také debutová deska Zpátky na strop a úspěšný pilotní videosingl Kotel. Na kompletně českém albu se míchají karibské vlivy reggae a dancehall music s moderní taneční hudbou (trap, dubstep, moombahton, house,…) v hudební produkci Sirene Factory/Coco Jammin (Cocoman). Od té doby se v jejich synergických live shows prolínají společné písničky Nevereš s remixy a megamixy jejich nejznámějších sólových skladeb ve více než dvouhodinovém hudebním proudu.

 

fb: https://www.facebook.com/neveres

 

Co bude dál?

V roce 2021 se Nevereš posouvají na další úroveň. Vychází dvojvideoklip Karavana/Trumpety, který ohlašuje premiéru velkolepé LIVE show #prolomímeprokletí. Ta proběhne 11. 5. 2022 v pražském klubu ROXY. Čekejte vlastní stage design, komponovanou show, spoustu hostů a zážitek na který se nezapomíná!

 

Videoklip Karavana & Trumpety čekuj již dnes v 18:00 hodin!

 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button