NovinkyZahraniční

Kabaka Pyramid vyhrál Grammy

Dnes v noci  byly tradičně vyhlášeny výsledky letošních Grammy Awards. Bylo to již po šedesáté páté, ovšem pro kategorii Reggae, resp. Best Reggae Album (do roku 1990 Best Reggae Recording) to bylo „teprve“ po třicáté deváté!!!!

… and the winner is: KABAKA!!!!

Kabaka Pyramid vyhrál s deskou THE KALLING, kterou produkoval Damian „Jr Gong“ Marley, a která vyšla na labelu Ghetto Youths International.

Kabaka ve finále zvítězil nad dalšími nominovanými, kteří mu byli nemalou konkurencí (když klikneš na jméno, otevře se ti naše recenze):

KOFFEE – GIFTED (Promised Land Recordings)
PROTOJE – THIRD TIME’S THE CHARM (RCA Records)
SEAN PAUL – SCORCHA (Island Records)
SHAGGY – COM FLY WID ME (Mr. Luva Luva)

A samozřejmě, že máme recenzi i na vítězné album  😉  čti zde: Kabaka Pyramid – The Kalling

Zajímavý popis všech nominovaných alb najdete i na stránkách jamajských novin The Gleaner ZDE.

A celou desku si poslechni třeba tady:

A teď to nejdůležitější:

KABAKA PYRAMID PŘIJEDE DO PRAHY, 4. 4. 2023 ho uvidíme naživo v Lucerna Music Baru. Hurá!!!

Naše pozvánka na pražský koncert je zde: KABAKA PYRAMID přijede do Prahy!


P.S.  Ne, že bych se chtěl vytahovat  😉  ale potkal jsem se už s mnoha nominovanými na Reggae Grammy a dokonce i s několika výtězi. Kabaka od teď patří mezi ně…

DJ Kaya & Kabaka Pyramid @ Uprising Festival, Bratislava (SK) – 2013

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button