Pozvánka

BOB MARLEY FOREVER volume 2

Párty Jamaican Connection, kterou v open air prostoru Stromovka Music Garden pravidelně připravuje DJ Kaya, je tentokrát věnována vzpomínce na krále reggae Boba Marleye.

BOB MARLEY FOREVER volume 2
STROMOVKA Music Garden, 10.5. 2003
http://www.stromovka.com

Párty JAMAICAN CONNECTION, kterou v open air prostoru STROMOVKA Music Garden pravidelně připravuje DJ KAYA (Swamp Safari Sound System a Radio 1) je tentokrát věnována vzpomínce na krále reggae Boba Marleye. Od jeho úmrtí letos uplyne 22 let (zemřel 11. 5. 1981). Praha se tak zapojí do řetězce vzpomínkových oslav, které o tomto víkendu proběhnou takřka po celém světě. V rámci přibližně patnáctihodinového programu vystoupí jedna ze špiček domácí pozitivně vibrační scény, skupina NYABINGHI WARRIORS, kterou doplní česko-africká formace TiDiTaDe s programem plným rytmů a tanců západní Afriky, který bude po setmění ozvláštněn ohňovou show a další příležitost k vystoupení získá též velká naděje českého ska a reggae, skupina VOKOKOS.
Žádná jamajská párty se nemůže obejít bez vystoupení sound systémů, což je, mimochodem, právě jamajský vynález. V rámci programu vystoupí 3 reggae sound systémy se zkušenostmi z domácí i zahraniční scény. SWAMP SAFARI v čele s jamajčanem Vincentem Richardsem, který je též znám jako zpěvák skupin Švihadlo a Dub-O-Net. BEATZ SMOKIN‘ WEEDZ zastupuje nastupující generaci reggae selectorů a DJs a NOMAD SOUND SYSTEM, což je nejnovější počin senegalce Bouramy Badjiho (ex Hypnotix). Jako bombónek jsme do programu včlenili i půlhodinku pozitivně vibračního zpěvu dívčí kapely ETERITY.

Areál STROMOVKA Music Garden je otevřen od 10:00, párty začíná ve 14:00 hod.

Line up:

14:00 BEATZ SMOKIN‘ WEEDZ SOUND SYSTEM
selectors: LOMESH, KRYSHPEEN, ONEHEARTMAN

17:30 ETERITY – voices of Africa

18:15 VOKOKOS – reggae & ska nové generace

19:30 SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM

20:00 TiDiTaDe – hudba a tance západní Afriky + fire show !!!!

21:00 SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM

21:30 NYABINGHI WARRIOROS – Rastafari music

22:30 SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM
selectors: VINCENT (Švihadlo, Dub-O-Net), MARTINA, HROUTIL

01:00 NOMAD SOUND SYSTEM
DJ BOURAMA (ex Hypnotix) + MC JAHKOKO

Konec akce podle zájmu publika!!!!

DJ Kaya

Kaya se věnuje reggae od roku 1981. V letech 1984 – 1989 jako zpěvák reggae a ska kapely Amarillo. V roce 1990 inicioval založení občanského sdružení Reggae klub a byl zvolen jeho prezidentem. V témže roce začíná vystupovat jako reggae selector a spolu s Vincentem Richardsem (ex Švihadlo, Dub.O.Net) pokládají základ Swamp Safari Sound Systemu, ve kterém oba dva působí dodnes. V březnu 1991 nastupuje do pirátské rozhlasové stanice, která se o něco později transformuje do oficiální podoby jako Radio 1. Jeho pořad se jmenuje Reggae klub a je vůbec nejstarším hudebním pořadem, který se v České republice bez přerušení vysílá na jedné stanici s jedním autorem a moderátorem. Od září 1991 do prosince 1992 paralelně vysílal na celoplošné stanici Československého rozhlasu E+M (on air předchůdce Radia Wave) pořad Rastafari go! společně s Jirkou Charyparem (Babalet, Švihadlo). V letech 1993 – 2000 vysílal pořad Reggae Session na Radiu Profil v Pardubicích. V letech 2004 – 2006 vysílal reggae pořad Jamaican Connection v brněnském Rádiu Student. V letech 1991 -1997 byl také jedním z manažerů skupiny Yo Yo Band. V roce 1996 moderoval první skutečně velkou reggae akci na území ČR, Malibu Reggae Mix, kde vystoupili The Wailers, Mighty Diamonds, Frankie Paul, Chaka Demus & Pliers, Pato Banton a Spanner Banner. V letech 1995 a 1999 byl DJ Kaya oficiálním hostem největšího světového reggae festivalu Reggae Sumfest v Montego Bay na Jamajce. V letech 2002 – 2004 byl dramaturgem festivalu Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy a zcela zásadně se podílel na jeho úspěchu. Moderoval festivaly Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session. Sázavafest, Reggae Area a několik dalších. V letech 2009 – 2014 byl porotcem soutěže European Reggae Contest. V roce 2006 inicioval vznik sekce Ska & Reggae v Žánrových hudebních cenách Anděl a byl Akademií populární hudby jmenován jejím odborným garantem. Do roku 2017 sekce udělila 11 žánrových Andělů. Jako externí publicista přispíval do časopisů Rock & Pop, Report, Rolling Stone a na weby Musicserver.cz, Freemusic.cz, Techno.cz a především na Rastaman.cz. Od roku 2000 je šéfredaktorem portálu REGGAE.CZ. DJ Kaya má za sebou desítky publikovaných článků, tisíce hodin odehraných v rádiích, v klubech a na festivalech jak v Česku, tak i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button