Pozvánka

Uprising 2022 = 15 let síly

Patnáctý ročník festivalu Uprising si užijeme v plné síle a kráse! I druhá várka nově ohlášených interpretů přinese spoustu radosti, massive flow, ale hlavně hudbu z celého světa.

Uprising 2022 se uskuteční ve dnech 26. – 27. 8. 2022 na Zlatých pieskoch v Bratislavě. První jména jsou známá již od dubna, reggae megahvězdy Morgan Heritage nebo Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny, australský beatboxý Dub FX, po osmi letech se na Slovensko vrátí žijící legenda Max Romeo, koncert odehraje i jeho krásná dcera Xana Romeo a na Uprising dorazí i d’n’b ikony Roni Size a DJ Fresh. Zveřejněni jsou i mnozí další domácí a zahraniční umělci (Delinquent Habits, Hempress Sativa, Hang Massive, Medial Banana, Boy Wonder, Marko Damian, Tamara Kramar a jiní, které naleznete na tomto odkazu  😉

Rapem proti negativnímu vnímání světa
Na druhou várku jmen jsme si počkali téměř dva měsíce, ale vyplatilo se! Americkou hip-hopovou klasiku De La Soul není třeba extra představovat, proslavili se alternativním přístupem, v jehož rámci již třiačtyřicet let razí cestu pozitivního vnímání světa, považovanou za jakýsi protiklad ke gangsterskému rapu. Držitelé Grammy jsou známí i svérázným výběrem skladeb do samplů a osobitou fussion rapu, hop-hopu a jazzu. Na Uprising dorazí se svojí skvělou živou kapelou, se kterou už odehráli i festivaly jako Glastonbury, Garorock nebo Montreux Jazz Festival.

Jamajská Grammy legenda
Na Uprising přiletí i kapela Black Uhuru v čele s Duckie Simpsonem. Derrick “Duckie” Simpson – dvaasedmdesátiletý rodák z Kingstonu – je slavný jamajský reggae zpěvák, který přepsal historii žánru, když jako pětadvacetiletý získal historicky první Grammy za reggae album. Jamajka bude mít zastoupené i mladší umělce. Jedním z nich je Micah Shemaiah, představitel nové vlny roots reggae a dorazí i dancehall zpěvák Bay-C z legendární formace T.O.K.

Další zahraniční jména
Dvě obrovská jména k nám zavítají z Anglie: Zed Bias – legenda žánrů UK Garage a 2-Step a Aries, jeden z nejpopulárnějších jungle DJů na světě. Vychutnat si budeme moci i King Shiloh – celosvětově oblíbený Roots Reggae sound system s Nizozemí, americký kolektiv DJů a producentů Dub-Stuy, kteří se představí s Jahdanem Blakkamoorem, raperem a reggae umělcem známým z formace Noble Society. Žánr basshall osobně předvede italský DJ a producent Kybba. Jeho sety jsou novodobou fúzí žánrů dancehall, afrobeat a moombahton. Zahraniční hosty doplní český jungle producent a DJ Hundread.

Kvalitní nadílka českých a slovenských umělců
I slovenská scéna bude mít na Uprisingu 2022 bohaté zastoupení. Svou účast potvrdil raper Tono S., lyrická dvojice Modré Hory, raper Rest – původem Slovák momentálně žijící v Praze, který dorazí společně s DJ Herby. Echoboy, původně známý jako Riddim Tuffa, představí nový projekt zaměřený na dubstep a rootstep a těšit se můžeme také na koncert Petra Lipu s jeho skupinou. A to také ještě není zdaleka všechno…


Všechny lístky zakoupené na festival Uprising 2020 a 2021 jsou platné pro letošní Uprising Festival 2022. V prodeji je teď i zcela nová edice tištěných festivalových vstupenek a limitovaný počet VIP vstupenek! Vše naleznete na www.uprising.sk.

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button