TVŮJ PRŮVODCE SVĚTEM REGGAE A SKA OD ROKU 2000

Uprising Wakelake Edition propukne již tento pátek!

28. - 30. 8. 2020 Bratislava (SK) - Zlaté piesky

Tradiční završení festivalového léta na Zlatých pieskoch se blíží. Festival Uprising se ve zmenšené verzi pro 1000 návštěvníků uskuteční již za pár dní, 28., 29. a 30. srpna v areálu Wakelake. Během těch tří dnů se kromě hudebního programu a různých aktivit, diskusí a workshopů, můžete těšit i na skvělé gastro či dobré pivko.

V Česku ani na Slovensku jsme neměli letos v létě moc možností vidět zahraniční umělce. Na Uprising jich přece jenom několik bude. Hned na prvním festivalovém dni se na pódiu ukáže talentovaná reggae zpěvačka Sara Lugo s jejím novým projektem s francouzskou producentkou Supa Mana. Půdu jim připraví slovenští ska pionýři Polemic, bratislavská reggae-dub kapela Konekshan a z Budapešti dorazí G Ras se svou novou kapelou The Planeteerz.

Sobotní noc bude patřit headlinerovi letošního „malého“ Uprisingu – reggae ikoně Anthonymu B z Jamajky. Ten přijede představit své nové album „King In My Castle“, na kterém spolupracoval i s kluky z Medial Banana, kteří se na stejdži objeví bezprostředně před touto jamajskou legendou.

Anthony B

Poslední festivalový den bude svěžím koktejlem world music, rapu, reggae, dancehallu i dnb. Hvězdou večera bude česko-americká kapela N.O.H.A., která se proslavila zejména chytlavým hitem „Tu Café“. Ještě před nimi se předvede Strapo se svou kapelou General Foxx a DJem Spinhandzem.

Sara Lugo & Supa Mana

Za domácí scénu se na Uprising Wakelake Edition ukáží i Rida Radar, La3no Cubano, Akustika, Haf & Beyuz ft. Lipa ml., Opak. a Veronika Strapková, Jimmy Pé, Tusté baletky, MC Jimmy Danger s formací Macaque, Dj Messi, Dckdst & MC Slo-Ba, BJ Piggy, Artist3, Hugo Hypetrain, Ghetto Youths Sound, Selekta Cifiman, DJ Skrupo, DJ Tono S. a další. Z Vídně přijdou Uprising podpořit DJ Smo z Jugglerz a čerstvý padesátník 3gga.

Polemic

Během každého festivalového dne se budou konat taneční workshopy zaměřené na Dancehall, Afro Styles a Soca music, které povedou Denisa Mzungu a Besh, Nikol a Michelle Bambaii z Badd Fyah crew. A pokud vám nestačí si máknout při samotném wakingu na vodě, o vaši fyzičku se postará Boris Valihora se svou rozcvičkou. Připraveny jsou i zajímavé diskuse na environmentální témata, dozvíte se i něco víc o historii a vlivu reggae nebo o dezinfo scéně a hoaxech.

DJ Smo

Zažij jedinečnou atmosféru velkého Uprising Festivalu v jeho malé verzi na bratislavském Wakelake na Zlatých pieskoch již 28. – 30. srpna! V prodeji je posledních 250 lístků na každý festivalový den a spolu se zbylými permanentkami je seženete na domovské stránce festivalu www.uprising.sk.


Nalaď se na Uprising Wakelake Edition těmito playlisty:
Spotify: http://bit.ly/uprising2020-spotify
YouTube: http://bit.ly/uprising2020-youtube

FB: https://sk-sk.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
IG: https://www.instagram.com/uprising_festival/

Mohlo by tě zajímat
Komentáře
Loading...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací

X
X