Pozvánka

Uprising Wakelake Edition propukne již tento pátek!

Tradiční završení festivalového léta na Zlatých pieskoch se blíží. Festival Uprising se ve zmenšené verzi pro 1000 návštěvníků uskuteční již za pár dní, 28., 29. a 30. srpna v areálu Wakelake. Během těch tří dnů se kromě hudebního programu a různých aktivit, diskusí a workshopů, můžete těšit i na skvělé gastro či dobré pivko.

V Česku ani na Slovensku jsme neměli letos v létě moc možností vidět zahraniční umělce. Na Uprising jich přece jenom několik bude. Hned na prvním festivalovém dni se na pódiu ukáže talentovaná reggae zpěvačka Sara Lugo s jejím novým projektem s francouzskou producentkou Supa Mana. Půdu jim připraví slovenští ska pionýři Polemic, bratislavská reggae-dub kapela Konekshan a z Budapešti dorazí G Ras se svou novou kapelou The Planeteerz.

Sobotní noc bude patřit headlinerovi letošního „malého“ Uprisingu – reggae ikoně Anthonymu B z Jamajky. Ten přijede představit své nové album „King In My Castle“, na kterém spolupracoval i s kluky z Medial Banana, kteří se na stejdži objeví bezprostředně před touto jamajskou legendou.

Anthony B

Poslední festivalový den bude svěžím koktejlem world music, rapu, reggae, dancehallu i dnb. Hvězdou večera bude česko-americká kapela N.O.H.A., která se proslavila zejména chytlavým hitem „Tu Café“. Ještě před nimi se předvede Strapo se svou kapelou General Foxx a DJem Spinhandzem.

Sara Lugo & Supa Mana

Za domácí scénu se na Uprising Wakelake Edition ukáží i Rida Radar, La3no Cubano, Akustika, Haf & Beyuz ft. Lipa ml., Opak. a Veronika Strapková, Jimmy Pé, Tusté baletky, MC Jimmy Danger s formací Macaque, Dj Messi, Dckdst & MC Slo-Ba, BJ Piggy, Artist3, Hugo Hypetrain, Ghetto Youths Sound, Selekta Cifiman, DJ Skrupo, DJ Tono S. a další. Z Vídně přijdou Uprising podpořit DJ Smo z Jugglerz a čerstvý padesátník 3gga.

Polemic

Během každého festivalového dne se budou konat taneční workshopy zaměřené na Dancehall, Afro Styles a Soca music, které povedou Denisa Mzungu a Besh, Nikol a Michelle Bambaii z Badd Fyah crew. A pokud vám nestačí si máknout při samotném wakingu na vodě, o vaši fyzičku se postará Boris Valihora se svou rozcvičkou. Připraveny jsou i zajímavé diskuse na environmentální témata, dozvíte se i něco víc o historii a vlivu reggae nebo o dezinfo scéně a hoaxech.

DJ Smo

Zažij jedinečnou atmosféru velkého Uprising Festivalu v jeho malé verzi na bratislavském Wakelake na Zlatých pieskoch již 28. – 30. srpna! V prodeji je posledních 250 lístků na každý festivalový den a spolu se zbylými permanentkami je seženete na domovské stránce festivalu www.uprising.sk.


Nalaď se na Uprising Wakelake Edition těmito playlisty:
Spotify: http://bit.ly/uprising2020-spotify
YouTube: http://bit.ly/uprising2020-youtube

FB: https://sk-sk.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
IG: https://www.instagram.com/uprising_festival/

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button