dokumentReggae UniversityVideo

BBC The Story Of Skinhead

Nejen pro ska & rocksteady fans!

Procvičíte si angličtinu (it’s easy 😉 ), dozvíte se jak to je a jak to bylo, o hudbě a zajímavých dokumentárních obrázcích nemluvě.

Dokument, ve kterém režisér a DJ Don Letts představuje velmi specifickou a velmi provokativní britskou subkulturu – skinheads. Zkoumá, jak jsou skinheadi vnímáni veřejností ve spojeni s pouličními boji, s problémy na fotbalových stadionech a s násilným rasismem nejen v Británii, ale i na celém světě. A „kupodivu“ odhaluje, že počátky skinheads jsou spojeny s kulturou, která nemůže být vzdálenější od jejich pokřiveného obrazu.

Don ukazuje jak jsou kořeny skinheadů spojeny s multikulturním souzněním mezi bělošskou mládeží (převážně z dělnických rodin) a jejich jamajskými protějšky, tak jak se kdysi potkávali v britských městech nejen na koncertech a parties. Sleduje historii skinheadů od konce šedesátých let do současnosti. Ukazuje hudbu i různé skupiny skinheadů spojené s reggae a ska až po punkem ovlivněné hnutí Oi. Don se v dokumentu setkává s lidmi, kteří byli členy různých skinheadských uskupení a  snaží se popsat jak skutečnost, tak i konflikty a rozpory, které jsou se skinheads spojeny už přes pět desetiletí.

A komu by to snad nestačilo, může si přečíst i náš článek:
Skinheads – kluci z dělnických čtvrtí a ukradená subkultura, která nemá nic společného s rasismem

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button