Video

Smola a Hrušky – Náš pán Kĺzavý medián

Kapela Smola a Hrušky musela zrušit své česko-slovenské turné, které mělo probíhat právě teď a tak pokračuje ve svém písničkové korona seriálu. Novinka Kĺzavý medián si tentokrát bere inspiraci z posledních týdnů a událostí, souvisejících s celoplošným testováním na Slovensku, i vzpomínkou na něžnou revoluci a jejich vliv na náladu v různých vrstvách naší společnosti.

Kĺzavý medián je pátou skladbou, která reflektuje obraz této doby, kdy jsou naše životy výrazně ovlivněny celosvětovou pandemií. I tento song bude součástí připravovaného alba s pracovním názvem Kde je můj ochranný štít.

Smola a Hrušky 2020

„Ke skladbě mě inspirovali mnohé absurdní situace s testováním a zároveň i obdiv, že právě Slovensko se stalo první zemí, která se pokusila něco takového vyzkoušet. Právě během prvního testování, když jsem stál v řadě se ve mně mísily různé pocity, naděje, očekávání, strach, smutek… V duchu jsem začal skládat text. Ten jsem později propracoval a protože strachu je všude v médiích nepočítaně, snažil jsem se mu vyhnout. Vzniklo tak veselé dílko s ironickým podtextem. Kluci ze skupiny Matúš Miženko a Matin Pižem mi pomohli s trubkou a kytarou, o vokály se postaral Michal Kováčik. Kromě této novinky, kterou jsme mixovali ve studiu s Pavlom Fečíkem, dokončujeme jako vánoční dárek pro naše fanoušky i záznam z unikátního koncertu Unplugged z bratislavské Reduty, který jsme odehráli 20. 2. 2020 a byl to jeden z našich posledních koncertů. „, říká frontman kapely Spoko Kramár.
Jak se již stalo dobrým zvykem u těchto koronacpísní, k novince Kĺzavý medián vyšel i klip, o který se postaral náš dvorní kameraman a fotograf Pavol Varga. Zajímavostí jsou záběry z Mongolska. Vznikly díky Richardovi S., který pracuje a působí v hlavním městě Ulánbátaru. Natočil pro nás pár unikátních záběrů v prostorách prvního mongolského buddhistického lamaistického kláštera Erdene Zuu, který vznikl v 16. století, kde ve stovkách chrámů trvale žilo přes tisíc mnichů. Během natáčení neutrpěla žádná ovečka, až na jednoho berana, ale to už je jiná písnička.

Všichni členové kapely Smola a Hrušky vám budou v této nelehké době velmi vděční za vaši podporu, ať už koupí jejich merche nebo podporou na streamovacích platformách. Děkujeme!


Kapela Smola a Hrušky vznikla v roce 1997. Šestičlenná formace má na kontě alba: Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010), Palec hore (2012), Best On 1997 – 2015 (2015). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010), CD a DVD Unplugged Live in Spišské Divadlo (2016) a nejnovější album Čiernobiely (2017). Mezi nejznámější skladby skupiny patří: Na Vianoce patríme k sebe, Gruľa, Mary, Honey Honey, Matura, Fajčiť treba, Profesor lásky, Čierny Biely, Televízne noviny, Za rodinu, Lovesong, Tangá, Analog Digital, Na čom záleží, Pridaj si ma, Som na*ebaný, Hit či Svokra.


Máme nové kĺzavé tričká a podporiť nás môžeš aj tu:
https://smolaahrusky.sk/eshop/read

Info a aktuální dění v kapele Smola a Hrušky:
https://facebook.com/smolaahrusky
https://instagram.com/smolaahrusky
https://youtube.com/smolaahrusky

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button