Rozhovor

HomeBwoyRasta

reggae.cz: Vzhledem k tomu, že jsem, stejně jako vy, resp. s váma, strávil devadesátky v Olomouci, z nichž si samozřejmě moc nepamatuju, vím, že většina z vás tu trávila čas na parketě. Dneska jste se posunuli na pódium. Fajn. A co bude dál? Wembley? Nebo jak to vidíte?

Lukáš M.: Plánujeme dodělat desku, konečně. Trvá to hrozně dlouho – 13 let, ale teďka šla první věc do mixu, takže bude singl. A možná k tomu uděláme klip.

reggae.cz: To mně navádí na další věc. Protože vím, že většina z vás má kromě HomeBwoyRasta spoustu dalších hudebních aktivit, nabízí se otázka, nakolik budou tyhle „vedlejší věci“ na té desce slyšet. Váš názor?

Lukáš M.: Já osobně si myslím, že se po těch letech naopak sjednocujeme. Byť to, cos říkal, byla před několika lety pravda. Myslím naopak, že jsme v současné době daleko víc soudržní, než jsme kdy byli.

reggae.cz: To se nabízí další otázka. Jste olomoučáci, ale dnes většina nebydlí zrovna v centru. Naopak, spíš v olomouckém okolí. Je to pro kapelu plus nebo mínus?

Martin S.: No, my všichni už dnes máme každý svůj „fotrovskej“ svět – děti, baráky a tak. O to víc se ale těšíme do studia, což vychází většinou na čtvrtek. Už ať je zkouška. Už ať jsme spolu.

reggae.cz: Rozumím, občas je potřeba se i trochu doma pohádat, abyste byli na zkoušku posláni (celá kapela smích).

Martin S.: Já si myslím, že teď jsme v absolutním souznění. To jako oproti jakýmkoliv letům před tím. Už se nehádáme kvůli jakýmkoliv pi … Je to nejen studio, ale taky obývák, kde se schází rodina. A to je důležitý.

reggae.cz: To jako že pestrý to je, ale právě ta jinakost to u vás tuží.

reggae.cz: Takže se dostáváme k tomu, že to, co dnes uslyšíme, by mělo být docela blízko k tomu, jak by měla znít ta nová deska, až bude celá.

Martin S.: Furt jsme to my, HomebwoyRasta, máme tam starý věci, ale jak to postupuje, tak tam přikládáme ty nový. Některý koncerty jsou víc roots, některý míň, ale snažíme se obsáhnout celou naši tvorbu, aby sme to furt byli my. To, co jsme.

reggae.cz: Takže byť je tam to, co bylo, je to zároveň zaměřený hodně dopředu.

Lukáš M.: To je pravda. Jen ty nový věci furt ladíme, takže je naživo zatím moc nehrajem. Nicméně už máme tři, který to snesou. Budou příště (smích).

reggae.cz: Ještě mi to nedá. Jak vnímáte Františka J., který je nejnovější a zároveň nejstarší člen?

Václav K.: To je právě ono. O čem tu už byla řeč. Než přišel, nemohl jsem toho s klávesami tolik. Teď mám navíc vedle sebe někoho, a ještě navíc s klasickým hudebním vzděláním, a to je pro mne úplně někde jinde. Nemluvě o tom, že to jsou čtvery klávesy. Jen on se krotí, aby to znělo jako HomebwoyRasta, a já vedle něj mohu víc hrát. Prostě pracujeme s novými styly, já i on.

Ladja S.: Nesmí se ale zapomenout, že ve studiu jsme Home – doma a je to rodina. A jako takoví jsme zkrátka více stejní, než odlišní.

reggae.cz: Když to uzavřu, nebudu vás déle trápit. Mám se na co těšit.


A ještě další příspěvky z Olomouce přibydou během týdne, tak se nezapomeňte vrátit  😉

 

FOTOREPORT                    REPORT                    ROZHOVOR S COCOMANEM A SPOL.

Michal

je organizátorem kultovních, nejen reggae, akcí z jihu Moravy. V Reggae.cz je především reportérem a také recenzentem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button