CZ/SKNovinky

Slovenský reggae zpěvák Pokyman vydává album „Blessings“

Frontman kapely Medial Banana vydává sólové debutové album s názvem Blessings, na kterém hostuje zpěvák Alan Murin a mnozí další domácí i zahraniční umělci. Album je svěžím pokračováním stylu a zvuku, který Pokyman naznačil již vydáním EP Waa Gwaan.

Album Blessings obsahuje jedenáct skladeb, včetně skitu a bonusového tracku. Vznikalo v nahrávacím studiu The Wellders pod hlavičkou vydavatelství Reggae Callin‘ Records. Pokyman album pojmenoval tak, aby vyjadřoval výjimečné události z jeho života, přičemž za jednu z nejdůležitějších pokládá narození dcerky Zoe, které na albu věnoval procítěnou stejnojmennou píseň Blessings. Album obsahuje skladby, na kterých se frontman kapely Medial Banana nevyhýbá angličtině ani češtině a hostí na něm množství zajímavých českých i zahraničních umělců.

Za mikrofon se vedle Pokymanovi postavili Alan Murin, UCee, Brother Culture, Ormay a Wakanda Wision. Zpěvák Alan Murin si s Pokymanem střihl taneční afro-beat skladbu Soda, ke které posílají i nový společný videoklip. S britskou reggae legendou Brother Culture vznikl moderní Rub-a-Dub beat ve skladbě Judge not. UCee přispěl svým vokálům v dancehall písni Highgrade. V titulní písni s názvem Blessings Pokymana doplňuje sametový hlas zpěvačky Ormay a v reggae/trap skladbě s názvem Roar hostují Wakanda Wision v kompletní sestavě.

Celé album Blessings k poslechu:

Stejně jako v případě debutového EP Waa Gwaan měl mix alba pod palcem Lukie FWD, který se zároveň postaral i o většinu hudební produkce. Na albu spolupracovali také hudební producenti Peter Pann, Hoodini a Sat1r. Peter Pann se podílel na multižánrové skladbě Badd inna dance. Hoodini přispěl hip-hopovým beatem s reggae prvky ve skladbě Soundpimpin a hudební producent Sat1r se podepsal na skladbě Žijem jak ja chcem.

Podívejte se na videoklip k písni Soda, kterou na albu Blessings nazpíval Pokyman spolu se zpěvákem Alanem Murinem. Video natočil Cesar Production s Maťem Zedníčkem.

POKYMAN
Slovenský reggae zpěvák Pokyman je frontmanem a textařem kapely Medial Banana, selektorem (DJ) & MC v Ghetto Youths Sound a spoluzakladatelem vydavatelství Reggae Callin‘ Records. Od vydání EP Waa Ghaan působí také jako sólo interpret s projektem, ve kterém se spojil s producentem Lukie FWD a DJem Simple Sample. Pokyman je známý na domácí i zahraniční scéně. Vystupoval na festivalech Sziget, Electric Castle, Grape, Pohoda a Uprising. Samostatné koncerty odehrál v Nizozemsku, Rumunsku, Polsku, Slovinsku, na Maltě a na Jamajce, kde zároveň s týmem natočili sedmidílný dokument Inna Jamdown. Mimo jiné je Pokyman také moderátorem Uprising Festivalu, velkým sběratelem vinylů a komiksů a hrdým otcem malé Zoe Katalíny.

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button