Pozvánka

Bad Boyz pokřtí svůj debut!

Opavská parta Bad Boyz, která je na scéně od roku 2008, vydala koncem roku 2020 své debutové album s názvem „Máme se fajn“. Do té doby jste je mohli slyšet zejména na kompilacích Sklizeň pod taktovkou Coco Jammin Production, kde se výrazněji dostali do pozornosti singlem „Smát“. Jejími členy jsou MCs Mic-key Dreadalist a Oldhunta, záda jim kryje selekta Derek. Původně však hrávali v plné čtyřčlenné formaci ještě se selektorem Hagemanem, který už delší dobu není hudebně aktivní, ale nic na tom nemění fakt, že je a bude stále bad boyem.

Takže, ještě před Bad Boyz to bylo kamarádství čtyř „opavských týpků“, kteří se muzikou pouze bavili, až poté vzrostla touha a chuť založit hudební projekt, který zpočátku vyplňovala jen selekce převážně v opavských klubech a po okolí. Netrvalo ale dlouho a zrodily se první řádky, které tak nakoply budoucí fungování crew a vlastně samotné směřování nahoru po pomyslných hudebních schůdcích, aby tak bavili svoje posluchače a taky sami sebe. Zahráli takto společně na akcích po ČR, SR, ale například i v Polsku a Rakousku. Žánry, kterými se prezentují jsou hlavně Reggae a Dancehall, ty jsou však výrazně ovlivněné silným poutem k Hip Hopu, což jde slyšet jak na lyrice, tak i na konceptech samostatně vydaných songů.

Velká změna přišla, když se Mic-key odstěhoval do Prahy a Oldhunta na Slovensko, což znamenalo podstatnou komplikaci ve fungování bandy. Kluci ale nezaháleli, Mic-key začal makat na novém projektu Urban Robot, kde se spolu s Oldhuntou opět vyjádřili na obou UR albech. Během této doby se ale dále psaly texty, které se později staly základním stavebním kamenem společné desky. Po dvou letech návštěv v domácím Mic-keyho studiu WeedField začali kluci pracovat na finálním konceptu a masteringu alba, které se po dlouhém čekání a odkladech, chystají pokřtít v rodném městě v sobotu 14. 8. 2021 na akci s názvem Jamaica Mini Fest s číslem III.

Název alba „Máme se fajn“ má jasně symbolizovat jejich pozitivní přístup k životu, což dostatečně vyjádřili i v textech 11 songů na desce. Slovy Bad Boyz: „Věříme, že se sejdeme v OPC v co největším počtu, abychom svým způsobem i vyjádřili dík rodinám, kamarádům a fans, kteří nás celou dobu podporovali a my naši crew nepověsili na hřebík. Buďte tam s námi.“


Bad Boyz fb: https://www.facebook.com/BadBoyzSound

fb událost křtu: https://www.facebook.com/events/534792634508909/


 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button