Pozvánka

Million Stylez (SE) live in Prague!

Do Prahy se 28. října 2022 konečně po covidových odsunech poprvé podívá švédská superstar Million Stylez! Jeden z největších evropských hitmakerů na scéně reggae a dancehallu, který má velký respekt i ve světě hiphopu či reggaetonu je hvězdou i daleko za hranicemi Švédska a jako jeden z mála Evropanů dlouhodobě spolupracuje i se zásadními jamajskými producenty a zpěváky.
Vlastním jménem Kenshin Iryo je napůl Japonec a napůl Francouz, který se narodil ve Stockholmu v roce 1981. Vyrůstal mezi imigranty z celého světa a tak jeho přístup je přirozeně multikulturní a tím pádem má respekt k odlišným kulturám a žánrům. S hiphopem začínal v devíti letech a první oficiální nahrávka mu vyšla v roce 2004. Už o rok později se dostal jako vůbec první Evropan v historii do finále jamajské talentové soutěže Big Break, kde skončil po třech živých vystoupeních v Kingstonu, Montego Bay a St. Elizabeth na velmi solidním čtvrtém místě. V roce 2006 pak vydal svůj první velký singl Miss Fatty, který se stal megahitem roku a dostal se do playlistu rádií doslova po celém světě (namátkou Hot97 v New Yorku, Eminemova stanice Shade45, britské BBC1Xtra, Kiss FM, francouzská NRJ, Voice a mnoho dalších). Videoklip k Miss Fatty vznikl v Havaně a má dnes skoro 42 milionů zhlédnutí, v kombinaci s dalšími streamy a mnoha remixy pak má přes sto milionů přehrání! Zdaleka to ale není jeho jediný zářez, má za sebou tři výborná alba a velký rozsah od dancehallu přes reggae a hiphop až k R&B.

 

Jeho songy a nezaměnitelný hlas jsou celosvětově dobře známé od New Yorku přes Kingston až po Tokio. A skutečně málokdo z nejamajských interpretů měl takový dopad na dancehallovou kulturu jako právě Million Stylez. Spolupracoval ve studiu s celou řadou hvězd, jako jsou namátkou Gentleman, Shaggy, Bounty Killer, Morgan Heritage, Busy Signal, Smif´N´Wessun, J.Boog, Mr. Vegas, Bunji Garlin, Ziggi Recardo nebo třeba dva nejznámější švédští rapeři Promoe a Ken Ring. Milli také předskakoval na koncertech pro Seana Paula, Beenie Mana, T.O.K., Elephant Mana, Ne-Yo, Fatman Scoop a mnoho dalších ikon žánru a má sámm za sebou tisíce akcí doslova po celém světě. Je třeba ještě něco dodat, abyste nepropásli jeho pražskou premiéru? Ať už v roušce nebo bez, vidíme se v pátek 30. 9. 2022 v pražském klubu Futurum Music Bar!

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.
Back to top button