TVŮJ PRŮVODCE SVĚTEM REGGAE A SKA OD ROKU 2000

První jména festivalu Uprising 2023 jsou venku!

25. 8. - 26. 8. 2023, Zlaté piesky - Bratislava (SK)

Na Zlaté piesky přijede ikona grimu music Dizzee Rascal a také jamajská reggae legenda Barrington Levy!

Milovníci world music mají důvod k oslavě, Uprising odhaluje prvního headlineru a množství hudebních hvězd. První vlna zveřejněných jmen už nyní naznačuje, že půjde o jeden z nejsilnějších ročníků festivalu Uprising. Do kalendářů si poznamenejte 25. a 26. srpna 2023.

Na šestnáctý ročník festivalu Uprising přijde jedna z největších hudebních ikon Anglie, kmotr grime music, Dizzee Rascal. Dizzee je britský raper, multiinstrumentalista a hudební producent s nigerijskými kořeny. Proslavil se již ve svých 18. letech svým debutovým albem Boy in da Corner, za které dostalo v roce 2003 ocenění Mercury Prize. Od té doby má na kontě množství úspěšných alb a spolupráce s hvězdami jako Calvin Harris, Arctic Monkeys, Shakira, Robbie Williams, Armand Van Helden, Florence a The Machine, will.i.am, Basement Jaxx, Skepta, Ocean Wisdom a mnoho dalších. Na kontě má 5 skladeb, které se staly „UK Number One singles“ a jeho album Tongue N‘ Cheek získalo ocenění nejlepší album roku v Anglii. Dizzee je považován za pionýra grime music, v jeho tvorbě jsou také prvky UK garage, bassline, hip hopu a R&B. Na Uprising přijde Dizzee Rascal oslavit 20. výročí od vydání debutového alba Boy in da Corner a návštěvníci se mohou těšit na jeho největší hity.

Dalším potvrzeným jménem je jeden z nejzásadnějších zpěváků jamajské historie, Barrington Levy, který se na Uprisingu předvede v exkluzivní slovenské premiéře. Barrington Levy není pojmem pouze ve světě reggae a dancehallu, ale jeho neopakovatelný hlas se často objevuje iv dalších žánrech od hiphopu po drum’n’bass.

Fanoušci Uprisingu se mohou těšit i na největšího advokáta ovoce a zeleniny v hudebním světě, oblíbeného rastamana z UK – Macka B se svou dvorní kapelou The Roots Ragga Band. Mimochodem, pamětníci vědí, že to byl právě Macka B, který jako headliner odstartoval úplně první ročník festivalu Uprising v roce 2008.

Z britských ostrovů dorazí také anglický veterán MC Brother Culture, který je jedním z nejdéle působících anglických reggae umělců. Své poselství už šíří neuvěřitelných čtyřicet let a vystoupení na Uprisingu bude zároveň sondou do jeho nejslavnějších hitů. V Bratislavě ho bude doprovázet švýcarský Little Lion Sound.

Obrovská hudební energie bude proudit z pódia, i když se na něm rozloží světoznámá americká kapela New York Ska-Jazz Ensemble. Připravte svá hudebně vytříbená ouška na fúze žánrů reggae, ska, jazz a rocksteady. NYSJE příští rok oslaví třicet let od vzniku kapely.

Jak už na Uprisingu bývá zvykem, ani na šestnáctém ročníku nebude nouze o kvalitní elektroniku. Na Zlaté piesky přijde koncem srpna 2023 oblíbené rakouské producentské duo Camo & Krooked, které má aktuálně na kontě výhru v D&BArena Awards za Best Remix skladby Breathe od The Prodigy. Doprovázet je bude MC Daxta. A na své si přijdou i fanoušci Ragga Jungle, které přijede na Uprising potěšit samotný průkopník tohro žánru, britská legenda Congo Natty.

I domácí scéna bude mít letos silné zastoupení. Vystoupení Dizzeeho Rascala si jako svého nejoblíbenějšího umělce nenechá ujít ani Gleb. Poprvé se na Uprisingu představí punková legenda Svobodná Evropa a chybět nebudou ani kluci z prešovské kapely Akustika.

První vlna vstupenek za 50 € je v prodeji do pátku 16. 12. 2022. Pak se cena vstupenky zvýší o 5 €. Organizátoři festivalu připravili ještě jednu super akci na jejich e-shopu, kde si za zvýhodněnou cenu můžete koupit KOMBO vstupenku na festival spolu s tričkem nebo mikinou a ušetřit tak 10 €.

////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////

Na scénu se na jaře 2023 vrací Uprising Winter Edition

Na Uprisingu jsme zvyklí slavit závěr léta, tentokrát oslavíme i konec zimy na Uprising Winter Edition v bratislavském Edison Parku. Zimní edice festivalu Uprising je zpět a v pátek 17. 3. 2023 do Bratislavy přináší kultovní francouzskou reggae kapelu Dub Inc, kterým budou sekundovat domácí Medial Banana a Meowlau X Val.

Vstupenky na Uprising Winter Edition 2023 za akčních 20 € budou v předprodeji do 22. 12. 2022!

Najdete je zde: https://www.uprising.sk/tickets-winter/

////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////

Připojte se k Uprisingu na FB eventu Uprising Festival 2023 a na FB fanpage Uprising Festival
Sledujte Uprising na instagramu: uprising_festival
Nalaďte se videi na YouTube kanálu: UPRISING FESTIVAL
Poslouchejte festivalový playlist na Spotify: Uprising Festival 2023 PLAYLIST

Mohlo by tě zajímat
Komentáře
Loading...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra
X
X