Pozvánkasoutěž

Reggae poster call – namaluj plakát a vyhraj!

International Reggae Poster Contest (IRPC) vyhlašuje osmou výzvu k předkládání vašich výtvorů. Soutěž, která slaví své 10. výročí, má letos téma „Ženy v reggae“.


V roce 2013 se jednou z vítězek IRPC stala i Jarka Kočová aka Koudelka, výtvarnice, basistka a zpěvačka kapely ExT band a spoluorganizátorka festivalu Right News Music Garden. Šanci máte i vy!!!

 

Jaroslava Kocova | Czech Republic

 

Podle organizátorů téma letošní soutěže slouží ke zdůraznění mnoha rolí žen v jamajském hudebním průmyslu, ať už jde o skladatelky, zpěvačky, DJky, producentky, umělecké manažerky, tour manažerky, rezervační agentky, publicistky a novinářky, jejichž vynikající kariéry byly zásadní pro rozvoj a expanzi největšího kulturního exportu Jamajky. Letošní soutěž má také sloužit k ocenění žen, jejichž společenské role jako např. bojovnice za svobodu, kulturní aktivistky a vychovatelky jsou zdokumentovány v jamajské hudbě.

Spoluorganizátorka soutěže, řecká grafička Maria Papaefstathiou, uvedla, že během prvního ročníku soutěže v roce 2011 obdržela více než 1150 plakátů vytvořených 678 autory z 80 zemí. Za deset let trvání organizátoři uspořádali 27 celosvětových výstav a shromáždili více než 8 500 plakátů z 85 zemí.

Zájemci mohou posílat své příspěvky od 1. února do 1. dubna 2022.

Příspěvky budou hodnoceny od 15. do 31. července 2022.
Vítězové budou vyhlášeni 15. srpna 2022.

100 nejlepších plakátů vybere porota složená z mezinárodních profesionálů v oblasti designu.

Podrobné  informace a přihlášku najdete zde: https://www.reggaepostercontest.com

 

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button