Pozvánka

Spolu pro Wakitaku 2022

Milí přátelé

Srdečně vás zvu na letošní ročník charitativní akce Spolu pro Wakitaku.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Trick bar, II. patro Malostranské besedy, Malostranské náměstí 35/21, Praha 1 – Malá Strana

Neděle 20. 11. 2022, 15:00 – 18:00 hodin  ❤️💛💚

16. ročník benefičního happeningu pro ugandské děti školy Wakitaka, kam putuje 100 % výdělku.
Všichni, kteří se na akci podílí, participují zdarma a na své vlastní náklady.

VSTUP VOLNÝ (na divadlo 50 Kč)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Víte vůbec, co je Wakitaka a jak to začalo? 

V roce 2007 přišla do základní školy na Zličíně Alice Nabeta z Ugandy. Tehdy školu navštívila kvůli své diplomové práci a neměla tušení, co tím spustí. Žákům prvního stupně vyprávěla, v jakých podmínkách žijí a učí se děti u ní doma – v malé vesnici Wakitaka v Africe. A já překládala z angličtiny. České děti to zasáhlo natolik, že se spontánně rozhodly svým vrstevníkům pomoci. Nadšení žáků se brzy přeneslo na rodiče, zaměstnance školy a další lidi okolo, a tak jsem v roce 2009 založila neziskovou organizaci Wakitaka. Placené funkce či administrativní poplatky v našem spolku neexistují. Odměnou všech, kteří v ČR i Africe jakýmkoli způsobem spolupracují, je hřejivý pocit smysluplné činnosti. Vše potřebné zařizujeme na vlastní náklady a na transparentním účtu lze kontrolovat, jak s penězi hospodaříme. Veškeré finanční prostředky jsou stoprocentně použity pro školu Wakitaka.

Svými aktivitami se Wakitaka snaží posilovat potřebu lidské sounáležitosti a připomínat, jak důležité je nebýt lhostejný a vážit si toho, co máme a jak žijeme. Kvalitní vzdělání je vždy klíčem pro širší společenskou proměnu, které je v dnešním světě tolik potřeba. Všechny problémy světa jsou NAŠE problémy. Všichni jsme propojeni a dokonce stále propojenější. Aby někde lidé umírali hladem a jinde měli blahobyt je dlouhodobě neudržitelné. Měli bychom řešit to nejpodstatnější. Aby nikdo na světě nežil tak špatně, aby chtěl žít někde jinde. Aby nikdo nežil v takovém strachu, aby musel utíkat. A aby naše planeta přežila ve zdraví.

Když jsem spolek zakládala, neměla jsem žádnou vizi, žádné velké ambice. Chtěla jsem jen trochu pomoci tam, kam dosáhnu. Uganda a konkrétní vesnická škola byla jen shoda náhod. Kolik je na světě dětí, které by potřebovaly něčí péči, aby byl jejich život kvalitnější. Ta naše tisícovka je jako kapka v moři. Ale když se podívám více zblízka, na jeden osud, do jedněch očí… Stojí to za to!

Prosím, přijďte. Doba je zlá, nečekám, že utratíte tisíce. Stačí dvacka! Ale přijďte po koronavirové odmlce obnovit tradici milého setkávání. Za sebe, za tým Wakitaky a také za ty děti vám ze srdce děkuji a s celou rodinou se těším naviděnou.

Klára Kappala
www.wakitaka.com
www.facebook.com/wakitakacharity

P.S. Je-li někdo, kdo by nám chtěl nabídnout věci k prodeji, pomocnou ruku, či předvést svůj talent, kontaktujte mě prosím do zprávy. Děkuji!


Program:

Divadelní sál:
Sváťovo dividlo – klasické loutkové divadlo
Afrokvartet – ukázka afrického tance (Jan Vorlíček, Tomáš Oplatek, Kateřina Markelová, Simona Prokůpková)
Klára Kappala – povídání z Afriky (fotky, videa, otázky a odpovědi)
Oblíbená tombola s kultovní 1. cenou (aneb třeste se, abyste ji nevyhráli 🙂
Workshop afrického tance


Doprovodný program:
Kreslení na trička (The Little Gym Praha)
Sádrová srdíčka (výtvarná dílna pro děti Terky Trnkové)
Dobroty a mňamky od prsaté mamky (Tina’s Quitchen)
Domácí kimchi (Švecovi)
Šperky, šmuky apod. (Denisa Alexandra Černá)
Bazárek všeho možného i nemožného (Kamila Šmídová)
Wakitaka stánek (Josefínka Švecová a Zuzka Dufková)

Těšíme se na vás!

 

fb událost: https://www.facebook.com/events/1182577552591187


„Neumím si představit naplněnější a šťastnější život, než život toho, kdo dává…“
„I can hardly imagine a more fulfilling and happy life than that of the person who is giving…“

redakce

Takto jsou označovány články, které mají více autorů nebo se jedná o archivní příspěvky od redaktorů, kteří u nás už nejsou nebo o převzaté tiskové zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button