Report

FAYA STARTERS Reggae Night

Teleport. Hezký název klubu. Možná se tak jmenuje, protože hudba, která tam hraje, tě dokáže přenést jinam. Měl jsem ale spíš pocit, že pokud jako já nejsi domácí, tak teleport je přesně to, co by dokázalo výrazně zkrátit dobu, kterou ti zabere, než klub najdeš. Pokud si ze mne nedělali legraci, pak mi přijde jako dostatečná ilustrace, že o klubu nevěděli ani ti, kteří pracovali za barem v reštyce o dva domy vedle. A nepomáhal ani Google. Trpělivost nakonec ale zvítězila a podle skupinky lidí jsem otipoval nepopsané dveře v jednom průjezdu, které se ukázaly jako správné. Místo ale za to rozhodně stojí. Atmoška super, celé je to docela členité (zkrátka propojené sklepy), takže jde být v klidu na baru, i když v jiné části klubu to tepe, že konverzace tam je téměř vyloučena. Vlastně, že už se hraje, mi řekli na baru a nebýt jejich navigace, musel bych asi zkusit sledovat, kudyma proudí nejvíc lidí a jít podle nich (Jen tak pod čarou: Obsluha, teda přinejmenším ta, co tam byla o téhle sobotě, je na jedničku.).  Zkrátka a dobře, Teleport Club se mi rozhodně líbil, a to ne zrovna málo.

Táák a teď k tomu, jaké to bylo na parketě v tuto sobotu. High oh high! Teda alespoň podle toho, jak mě bavilo skákat a protože neumím pořádně pískat na prsty, tak i křičet. Když jsem totiž prošel onou chodbou od baru, míjejíc čajové sezení, došel jsem na docela malý parketek, který se už doslova koupal v parádní muzice mé krevní skupiny. Old school and more and more. To úřadoval ještě Jah Division Sound Gang. Jak pak nastoupil Peter Kayaman (… se podržte, zrovna on a vevnitř v klubu. Wow!), tak už byl parket plný a jen se vlnil jak hudbou, tak čistým nadšením. A bylo poznat, že to funguje jak z podia na parket, tak i obráceně. Bylo totiž vidět jak je Peter unešený.

Někdy i až natolik, že jsem z toho měl pocit, že si vůbec neuvědomuje, kde je … zavřené oči, not only feeling but living vibe … jen tu a tam se snesl ze svého nebe, aby si zkontroloval, že nás tam má. Naštěstí na něj trochu dohlížela ta jeho, takže to nedopadlo tak, že by nás opustil svým teleportem 😉 . Ale vážně, byl skvělý, až natolik, že jsem si říkal, jak na to naváže Jah Division Sound Gang, kterým později vracel žezlo. No, neměli to lehké, ale zvládli. A pak najednou byly čtyři ráno a tím pro mne i cesta pryč. Nemusím asi už ani psát, s jakou jsem odjížděl, ale snad jen jedno. Jestli bude nějaké příště, nenechám si to určitě ujít, ale na sto pro si někde v Blavě domluvím spaní, protože ranní zimní návrat vlakem z Bratislavy je něco, co si vážně nikdo nechce dát….

Ranní bratislavské nádraží…

Vybráno z fb události: „Reggae & DUB session, na ktorej sa po dlhom čase na pódiu stretnú selektori bratislavskej crew, ktorá je na scéne už neuveriteľných 24 rokov – JAH DIVISION SOUND GANG / Ras D & Reverend / . Ako vítaný hosť sa v Teleporte tentokrát premiérovo objaví aj KAYAMAN ONE-OFF ROCKERS.“

Michal

je organizátorem kultovních, nejen reggae, akcí z jihu Moravy. V Reggae.cz je především reportérem a také recenzentem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button